Nejspíš až příliš rychlé sjezdové lyže způsobily nespokojenost Kryštofa Krýzla s výsledkem kombinace na mistrovství světa ve Svatém Mořici. Celkově skončil 29., po 38. místě ve sjezdu zajel 25. čas slalomu.
„Jel jsem totálně naplno, a i přes chyby jsem si to užil. Těšil jsem se na závod, o to víc mě to mrzí. Mohl to být superzávod,“ říkal už po sjezdu. V posledním tréninku na stejné trati, jakou jeli včera muži při zkráceném sjezdu, zajel osmý čas, dokonce lepší než pětinásobný držitel křišťálového globu Hirscher.
Jenže v závodě se na tuhle jízdu nepodařilo navázat. „Chyby byly šílený. Tu nahoře vůbec nechápu, jel jsem ve sjezdovém postoji, chytla se mi lyže a přetočilo mě to. Další už pramenily z toho, že jsem věděl, že musím dohánět ztrátu. Šel jsem do toho až za hranou,“ hodnotil.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Zvlášť ve skocích vypadal hodně rozhozeně, jako by „nestíhal“ lyže, které mu půjčil servisman Rakušana Kriechmayra. Ten dopadl velmi dobře, celkově osmý. „Jel jsem na lyžích, které jsem měl poprvé, byly rychlé, a já je nezvládal. Mohl jsem jet i o vteřinu rychleji… To se nedá nic dělat,“ přiznal Krýzl.
„Trať jsme měli natrénovanou maximálně, udělal jsem pro to všechno. Ale sjezd já prostě tolik naježděný nemám, to se pak projeví,“ dodal. „Slalom už nic neřeší. Zkusím to napálit, ale pojedu to jako trénink,“ plánoval.
V cíli odpolední části už byl přece jen spokojenější. „Šlo to. Trať už byla rozbitá odshora, měkká, nadřel jsem se. O to víc mě mrzelo, že jsem se nedostal do třicítky. Jel bych vpředu, automaticky jsem mohl skočit do desítky, škoda.“
Šampionát pro něj pokračuje ještě třemi závody. „Zlomené žebro cítím, ale je to lepší, dá se s tím jezdit. Musím brát dnešek jako trénink na nedělní slalom, i když to bude něco jiného, protože to prolijí vodou. Aspoň profil jsem si vyzkoušel,“ uvažuje Kryštof, který zítra nastoupí do týmového závodu. „Já se na týmovku těším. Pokusím se udělat co nejvíc, ale není to jen o mně. Mám takové závody rád,“ říká.
Úterý 14. února
11:45 ŽIVĚ týmová soutěž, Eurosport 1
19:00 Winter Sports Extra, Eurosport 1
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42