Ester Ledecká je nadále vedoucí závodnicí SP ve sjezdu. Česká sjezdařka má po dvou sjezdech v Lake Louise 150 bodů, druhá Nicole Schmidhoferová ztrácí 14 bodů, třetí Corinne Suterová 25 bodů. Sjezd ve Val d´Isère byl odložen, pojede se 24. ledna v Bansku v Bulharsku, kde se tak sjezdařky střetnou dvakrát podobně jako v Lake Louise.
V prvním čtvrtečním tréninku skončila Ester Ledecká na třetím místě, přestože se v posledních dnech věnovala především snowboardu. Trénink vyhrála překvapivě Němka Kira Weidleová, která zatím nikdy nevyhrála závod SP, druhá byla Rakušanka Nicole Schmidhoferová. Na 31. místě skončila Petra Vlhová. Druhý trénink je v programu v pátek den před závodem..
Ester Ledecká startovala v Altenmarktu v roce 2017, tehdy dokázala vyhrát trénink, ovšem závod jí nevyšel a skončila až na 36. místě. Vyhrála Christine Scheyerová a bylo to její první a zatím i poslední vítězství v závodech světového poháru. Od té doby se SP v Altenmarktu nejel.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Další lyžařský program Ester Ledecké ještě není rozhodnutý. Příští týden by měla startovat ve SP ve snowboardu (Bad Gastein a Rogla), poté je otázkou, zda se rozhodne pro lyžařské sjezdy v Bansku, nebo bude pokračovat ve snowboardovém SP.
Hlavní lyžařský komentátor Eurosportu Dominik Kárník se těší i na atraktivní závody v Adelbodenu: „Přechod z rovinky na závěrečný hang je jedním z nejtěžších v celém seriálu světového poháru, v tu chvíli přivítá závodníky na deset tisíc neuvěřitelně bouřlivých fanoušků. Atmosféra v cílovém kotli je jednou z nejhlasitějších v sezoně a dopomáhají tomu tisíce švýcarských kravských zvonů.“
Vysílání Eurosportu z víkendového SP v alpském lyžování:
11. ledna
E1 10:20 ŽIVĚ Adelboden, muži, obří slalom, 1. kolo (komentuje Dominik Kárník)
E1 11:30 ŽIVĚ Altenmarkt, ženy, sjezd (komentuje Dominik Kárník)
E1 13:15 ŽIVĚ Adelboden, muži, obří slalom, 2. kolo (komentuje Dominik Kárník)
12. ledna
E1 09:00 ŽIVĚ Altenmarkt, ženy, kombinace – super-G (komentuje Dominik Kárník)
E1 10:25 ŽIVĚ Adelboden, muži, slalom, 1. kolo (komentuje Ondřej Krátoška)
E1 13:25 ŽIVĚ Adelboden, muži, slalom, 2. kolo (komentuje Ondřej Krátoška)
E1 18:15 záznam Altenmarkt, ženy, kombinace – slalom (komentuje Ondřej Krátoška)
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44