Na SP v alpském lyžování zve diváky Eurosportu Eva Kurfürstová
Alpští lyžaři se přesunuli na technické disciplíny do francouzského Val d’Isère. Vedle Kryštofa Krýzla se představí Filip Forejtek.
Na víkend by mohl, proti původnímu plánu, za Ester dorazit Ondra Bank. „Původně jsem jet neměl, ale pokouším se přebukovat svůj program, abych mohl na víkend dorazit. Už Lake Louise byl zajímavý v tom, že jsme tam mohli využít mé zkušenosti a poznatky z trati.“ Ve Svatém Mořici Bany několikrát závodil, navíc ženy letos pojedou na mužské sjezdovce.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Klára Křížová účast ve Sv. Mořici na poslední chvíli odřekla. „Jsou v tom i finance, ale více se k tomu zatím nechci vyjadřovat“. Kateřina Pauláthová po plastice vazů v koleni zatím stále není připravena na závodní zátěž v rychlostních disciplínách. Tento týden se vrátila z měsíčního soustředění v USA. „Obrovský kus práce za mnou, ale hodně ještě přede mnou,“ hodnotila na sociální síti.
Kryštof Krýzl se do oblíbeného Val d’Isère (v minulosti zde několikrát bodoval) těší. „I když prudký kopec ve Val d’Isère bude s mým číslem brutál. Z tohoto pohledu je škoda neproměněné šance v Beaver Creeku. Body byly blízko a já to na Golden Eagle najel moc přímo, chytil to na vnitřní lyži a zarotoval hrudníkem. Zase jsem se chytil, ale ztratil jsem a nechal tam postup.“ Přitom stačí jeden výsledek a Kitan bude mít číslo do třicítky. „Nemá cenu se stresovat nebo spekulovat, nemám co ztratit.“
Na startu se v obřím slalomu i slalomu představí Filip Forejtek. Pro mladého reprezentanta, věkem posledním rokem juniora, to bude v technických disciplínách premiéra ve SP, dosud startoval pouze 3x v alpské kombinaci. Letos se připravuje pod vedením nového trenéra Chorvata Daniela Gašpara. „Jedu se učit a nabrat zkušenosti se svěťákovou stavbou tratí a pistou. Jsem hodně zvědavý, jak ten kopec, hlavně na obřák, bude vypadat. Těším se na tu zkušenost.“
Vysílání Eurosportu (vše ŽIVĚ):
8. prosince
09:45 E1 super-G kombinace, ženy (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
12:45 E1 slalom kombinace, ženy (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
9. prosince
09:15 E1 obří slalom, 1. kolo, muži (komentují Dominik Kárník a Zdeněk Míka)
10:30 E1 super-G, ženy (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
13:00 E1 obří slalom, 2. kolo, muži (komentují Eva Kurfürstová a Zdeněk Míka)
10. prosince
09:15 E1 slalom, 1. kolo, muži (komentují Eva Kurfürstová a Ondřej Krátoška)
10:15 E2 super-G, ženy (komentují Ondřej Krátoška a Zdeněk Míka)
13:00 E1 slalom, 2. kolo, muži (komentují Eva Kurfürstová a Ondřej Krátoška)
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44