Světový pohár v alpském lyžování, snowboarding a opět alpské lyžování. Takový je náročný program Ester Ledecké. Po suverénním vítězství v úvodním paralelním obřím slalomu SP ve snowboardingu se dnes na start druhého nepostavila, protože se vrací na alpské svahy. Hned po úspěšném snowboardovém vystoupení odletěla vrtulníkem do Val d´Isère, aby stihla středeční první oficiální trénink na dva sjezdy, které se jedou v pátek a v sobotu. V neděli je poté v programu superG. Ovšem přechod ze snowboardu na lyže je obtížnější než obráceně.

Trenérka ženské lyžařské reprezentace a komentátorka Eurosportu Eva Kurfürstová: „Ester se v těch přechodech z jedné disciplíny do druhé zlepšuje, přesto to samozřejmě není stoprocentní, jako kdyby se věnovala pouze jediné. Není snadné přejít do jiné aktivity a jiného pohybu. S přechodem na snowboard nemá problém, stačí jeden až dva dny, navíc je na snowboardu bezkonkurenční. Opačně je to náročnější. Což se projevilo i ve středečním tréninku ve Val d´Isère, v němž skončila až na 44. místě. A to Ester jezdí tréninky obvykle až na krev, přesto byla tentokrát pomalejší.“

Alpské lyžování
Změny v programu Světového poháru v alpském lyžování
15/01/2021 AT 13:03

Dnešní druhý trénink zvládla Ester Ledecká již mnohem lépe, skončila na pátém místě 1:23 za vítěznou Američankou Breezy Johnsonovou, sedmou z olympijských her v Pchjongčchangu 2018. Až za českou sjezdařkou se umístily další favoritky Nicole Schmidhoferová, Ilka Štuhecová, Corinne Suterová a Lara Gutová-Behramiová.

V loňské sezoně SP v alpském lyžování jela Ester Ledecká osm sjezdů a celkově obsadila v disciplíně druhé místo, lepší byla pouze Corinne Suterová. V Lake Louise Ester Ledecká vyhrála, v dalších sjezdech též brala výborná umístění, celkem skončila 5x v nejlepší desítce, mj. v Garmisch-Partenkirchenu byla třetí, ve druhém sjezdu v Lake Louise čtvrtá a v Crans Montaně pátá.

Vysílání Eurosportu ze SP v alpském lyžování:

pátek 18. prosince

E1 10:20 Val d´Isère, sjezd, ženy

E1 11:45 Val Gardena, superG, muži

sobota 19. prosince

E1 10:20 Val d´Isère, sjezd, ženy

E1 11:45 Val Gardena, sjezd, muži

neděle 20. prosince

E2 09:50 Alta Badia, obří slalom, 1. kolo, muži

E2 10:55 Val d´Isère, superG, ženy

E2 13:20 Alta Badia, obří slalom, 2. kolo, muži

pondělí 21. prosince

E2 09:50 Alta Badia, slalom, 1. kolo, muži

E2 12:50 Alta Badia, slalom, 2. kolo, muži

Alpské lyžování
Noční slalom ve Flachau – dosáhne Petra Vlhová na hattrick?
11/01/2021 AT 20:15
Alpské lyžování
Před Ester Ledeckou sjezd v St. Antonu, dnešní trénink vyhrála
08/01/2021 AT 12:31