Už samotný start je úchvatný, dvě rychlé zatáčky za sebou navedou sjezdaře do skoku Rocca, poté se vřítí do Canalino Sertorelli, kde nabírají vyšší a vyšší rychlost. Náročné a záludné zatáčky Ermellini je navedou do Carcentiny, jednoho z nejúžasnějších úseků sjezdovky, a pak přijde nejrychlejší pasáž a skok San Pietro, jako by se lyžařům otevřela propast pod nohama. Start sjezdu na Pista Stelvio je v nadmořské výšce 2255 metrů, cíl 1245 metrů, délka 3230 metrů, což z něj dělá po Lauberhornu druhý nejdelší ve SP.
Letos už mají alpští lyžaři za sebou tři sjezdy. První v Lake Louise vyhrál Max Franz, v Beaver Creeku byl neporazitelný Beat Feuz, ve Val Gardeně Alexander Aamodt Kilde. Po třech sjezdech vedou pořadí sjezdu SP Max Franz a Beat Feuz, oba mají 200 bodů, na třetím místě je s velkým odstupem Axel Lund Svindal se 128 body.
O další úspěch ve sjezdu světového poháru se popere loňský vítěz Dominik Paris, který v Bormiu poprvé vyhrál v roce 2012. V dnešním druhém oficiálním tréninku si nejlépe vedl Vincent Kriechmayr, na dalších místech skončili Alexander Aamodt Kilde a překvapení Daniel Hemetsberger. Dominik Paris byl 8., Beat Feuz 11. a Max Franz až 46., když jízdu pojal spíše „rekreačně“.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Eurosport vysílá sjezd z Bormia v pátek 28. prosince od 11:30 na programu E1. Komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová.
Vysílání SP v alpském lyžování:
28. prosince
E1 10:15 obří slalom žen, 1. kolo Semmering (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
E1 11:30 sjezd mužů, Bormio (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
29. prosince
E1 10:15 slalom žen, 1. kolo Semmering (komentují Ondřej Krátoška a Eva Kurfürstová)
E1 11:30 super-G mužů, Bormio (komentují Ondřej Krátoška a Eva Kurfürstová)