Eurosport

Bode Miller expertem Eurosportu během MS v alpském lyžování

The 07/02/2019 at 21:39Updated The 10/02/2019 at 16:28

Americká lyžařská ikona Bode Miller pokračuje ve spolupráci s Eurosportem po úspěšné premiéře na OH v Pchjongčchangu. Eurosport bude vysílat více než 38 hodin ŽIVĚ ze švédského Åre.

Jedna z nejslavnějších hvězd zimních sportů všech dob bude členem týmu Eurosportu pro vysílání nadcházejícího Mistrovství světa v alpském lyžování FIS ve Švédsku (od 6. do 17. února). Olympijský vítěz a mistr světa si novou roli vyzkoušel už v průběhu Zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018, když byl expertem studia Cube.

Téměř 40 hodin živého vysílání na Eurosportu 1 a Eurosport Playeru v Evropě a v Asijsko-pacifickém regionu. Fanoušci alpského lyžování uvidí kompletní program světového šampionátu, každou minutu každého závodu.

Bode Miller: „Spolupráce s Discovery během olympijských her v Koreji v loňském roce byla nesmírně vzrušující a byl jsem ohromen zpětnou vazbou, kterou jsem dostal od fanoušků z celé Evropy. Zimní sporty jsou mou vášní. Mám zkušenosti ze závodů na světových šampionátech. A když nemohu být na sjezdovce a závodit – mám druhou nejlepší pozici, budu pro Eurosport analyzovat dění z mistrovství světa. Společně s fanoušky si užijeme dva týdny nejlepších lyžařských závodů světa.“

Rok po OH v Pchjongčchangu 2018 nabízí MS v alpském lyžování v Åre příležitost vidět v akci lyžařské superhvězdy jako Rakušan Marcel Hirscher a Američanka Mikaela Shiffrinová. Velké medailové ambice má Slovenka Petra Vlhová, která už vyhrála v této sezoně tři závody světového poháru a v dalších šesti skončila na druhém místě, vždy za fenomenální Shiffrinovou.

Tituly na posledním světovém šampionátu v roce 2017 ve Svatém Mořici vybojovali ve sjezdu Beat Feuz a Ilka Štuhecová, v super-G Erik Guay a Nicole Schmidhoferová, v obřím slalomu Marcel Hirscher a Tessa Worleyová, ve slalomu Marcel Hirscher a Mikaela Shiffrinová a v alpské kombinaci Luca Aerni a Wendy Holdenerová. Týmovou soutěž ovládla Francie před Slovenskem. Jak to bude letos? Sledujte na Eurosportu.

Vysílání Eurosportu z Mistrovství světa v alpském lyžování odstartuje v pondělí 4. února ve 12:30 na Eurosportu 1 a Eurosport Playeru přenosem tréninku žen ve sjezdu.