Na závody SP v alpském lyžování zve diváky Eurosportu Eva Kurfürstová.
V neděli v obřím slalomu i v pondělním paralelním slalomu bude startovat Kryštof Krýzl. Český reprezentant se před SP ukázal i v závodě Evropského poháru v Obereggenu a v silné konkurenci obsadil solidní 11. místo a ve 2. kole měl dokonce druhý nejlepší čas. „Je šílené, jak jsem schopen jet jedno kolo totálně nanic a druhé úplně super. Ani nevím proč. Asi zase ta moje hlava. Bylo to na novém, hodně těžkém kopci a nabalkánované (nainjektované) pistě. Jelo to celkem rychle, byly to pecky v tom prvním kole a já jsem jel při zdi, ochranářsky. V druhém kole jsem se pořádně naštval, byl jsem nastavený, že pojedu totální risk, vzal jsem si jiné lyže a pořádně to kopl“, shrnuje s druhým kolem spokojený Kitan a zamýšlí se, jak jet naplno hned od začátku závodu.
Val Gardena je místem, kde si Honza Hudec před dvěma lety při doskoku zranil koleno. „Val Gardenu mám ale rád. Tehdy jsem ve sjezdu startoval s číslem jedna a objeli jsme jen jeden trénink. Bylo jasné, že se trať do závodu hodně zrychlí, nakonec se zrychlila o šest vteřin (!) a říkal jsem jim, aby hranu toho skoku zbrousili, ale oni to neudělali. Letěl jsem hodně vysoko a hodně daleko. Ani jsem neudělal chybu a při dopadu mi šla v koleně kost na kost a mezi nimi byl meniskus, který praskl a zničil jsem si chrupavku,“ vzpomíná Honza na za začátek potíží provázejících ho dodnes. O rok později si zranění totiž obnovil a sezóna pro něj opět předčasně skončila a letos v létě, už jako český reprezentant, podstoupil ještě jednu operaci u MUDr. Staši v Praze.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Při prvním SP této sezóny ve Val d’Isère ho, vedle dolaďování materiálu, který příliš nefungoval, bolelo také koleno. „Docela hodně a tak jsem cestou domů navštívil doktora Finka, jestli nemá nějaké zázračné řešení. A on, že normálně bychom tu nohu uřízli, ale že jsou ještě nové injekce. Dal mi dvojitou dávku a jednu na doma, tu mi za tři dny píchl doktor Staša. A ono to fakt zabralo, protože se mi to do tří dnů neskutečně zlepšilo. Trénovali jsme tři dny ve Speikboden a nedalo se to srovnat.“
A co materiál? „Je to na dobré cestě. Kolena už mi to nevyvrací. Měl jsem super trénink. Ve Speikboden se změnil majitel střediska a ten nový je velký fandy závodního lyžování. Můj tréninkový parťák a kámoš Jeffrey Frisch tam žije a vybavil nám trénink. Měli jsme celou sjezdovku na sjezd zavřenou pro sebe, tedy pro dva lidi. Jezdili jsme skútry a věci, které normálně testuji třeba i dva týdny, jsem stihl za 2-3 dny. Nejlepší trénink, jaký kdy byl. Navíc nádherné scenérie. S materiálem ještě dolaďujeme vosky, jaké na co používat. A pravá bota zatím úplně přesně nesedí, mám totiž každou nohu jinou. Ale hodně jsem se během tréninků zrychlil a tím i posílil sebevědomí, které šlo během prvních závodů dost dolů. Když je sebevědomí vyšší, je pak i to lyžování jiné. Teď půjde o to, přenést to do závodu.“
České ženy ve Val d’Isère startovat nebudou. Ester Ledecká avizovala předem, že nyní dává přednost SP na snowboardu. Kateřina Pauláthová, která se chystala na super-G a alpskou kombinaci, musí mít do Vánoc kvůli zranění kotníku a pochroumanému kolenu pauzu a tak se odhlásila. Specifický případ je ale Klára Křížová – nestartuje z finančních důvodů. „Ta akce by mě včetně platů trenérů a jejich nákladů vyšla na pětapadesát tisíc a já je momentálně nemám. Takže jsem doma ve Zlíně, hledám motivaci, abych šla na kondiční trénink, a snad seženu peníze, abych mohla jet po Novém roce v Zauchensee,“ říká smutně.
15. prosince
E1 10:30 ŽIVĚ – Val d´Isère, sjezd, ženy, trénink (komentuje Zdeněk Míka)
E1 12:00 ŽIVĚ – Val Gardena, sjezd, muži, trénink (komentuje Zdeněk Míka)
16. prosince
E1 10:15 ŽIVĚ – Val d´Isère, sjezd – kombinace, ženy, trénink (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)
E1 12:00 ŽIVĚ – Val Gardena, super G, muži (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)
E1 13:45 ŽIVĚ – Val d´Isère, slalom – kombinace, ženy, trénink (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)
17. prosince
E1 10:15 ŽIVĚ – Val d´Isère, sjezd, ženy, (komentuje Dominik Kárník)
E1 12:00 ŽIVĚ – Val Gardena, sjezd, muži (komentuje Dominik Kárník)
18. prosince
E1 09:15 ŽIVĚ – Alta Badia, obří slalom, 1. kolo, muži (komentuje Dominik Kárník)
E1 10:30 ŽIVĚ – Val d´Isère, superG, ženy, (komentuje Dominik Kárník)
E1 12:15 ŽIVĚ – Alta Badia, obří slalom, 2. kolo, muži (komentuje Dominik Kárník)
19. prosince
E1 17:45 ŽIVĚ – Alta Badia, paralelní slalom, muži (komentuje Dominik Kárník)
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44