Start je v nadmořské výšce 2255 metrů, cíl 1245 metrů, délka 3230 metrů, což z ní dělá po Lauberhornu druhou nejdelší trať ve SP. Už samotný start je úchvatný, dvě rychlé zatáčky za sebou navedou sjezdaře do skoku Rocca, poté se vřítí do Canalino Sertorelli, kde nabírají vyšší a vyšší rychlost. Náročné a záludné zatáčky Ermellini je navedou do Carcentiny, jednoho z nejúžasnějších úseků sjezdovky, a pak přijde nejrychlejší pasáž a skok San Pietro, jako by se lyžařům otevřela propast pod nohama.
Letos mají alpští lyžaři za sebou teprve dva sjezdy v zámoří. První v Lake Louise vyhrál Thomas Dreßen, v Beaver Creeku byl neporazitelný Beat Feuz, ve Val Gardeně se kvůli počasí nejelo. Beat Feuz vede pořadí sjezdu SP, má po dvou závodech 160 bodů, na druhém místě Vincent Kriechmayr 116, třetí je Thomas Dreßen se 112 body.
Domácí nadějí je Dominik Paris, vítěz posledních dvou ročníků. Nikdy se netajil tím, že hodně technická trať Stelvio je jednou z jeho oblíbených sjezdovek. Letos už byl na pódiu – v Lake Louise skončil druhý. A druhý byl i ve čtvrtečním tréninku v Bormiu. Nepochybně můžeme zařadit domácí závodníky mezi favority, zvláště, když třetí byl v tréninku Mattia Casse. Beat Feuz skončil sedmý.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Eurosport vysílá první sjezd z Bormia v pátek 27. prosince od 11:20 na programu E1, druhý o den později od 11:15 také na E1. Eurosport zároveň vysílá v neděli z Bormia i kombinaci. Alpské lyžařky mají o víkendu v programu obří slalom a slalom v Lienzu, oba závody též uvidí diváci Eurosportu.